NSU stroj na práci

Tisk PDF

S laskavostí čtenáře pana Onderky se podělím o zaslanou zajímavost, která svědčí o kvalitě výrobků NSU OSL. Odpovídající duchu sloganu z 30. let - NSU stroje na celý život.
Mgr. Milan Lukeš

Dovolte, abych Vám v prvé řadě popřál hodně zdraví a životní pohody v letošním roce. Při surfování na internetu jsem čistě náhodou otevřel položku NSU a byl jsem nesmírně potěšen tím vším co jsem tam nalezl. Nikdy by mne totiž nenapadlo, že ještě existuje řada fandů, kteří dokáži udělat většinou z vraků něco tak nádherného.

Asi před třiceti léty jsem odkoupil od spolupracovníka, který odcházel do důchodu jeho motocykl NSU - vzhledem k tomu, že pro něj už byl příliš těžký. Přenechal mi však z tohoto stroje pouze motor, protože kola a nějaké věci chtěl použít na zhotovení vozíku. Mě to celkem vyhovovalo, protože já jsem zase potřeboval motor, kterým bych poháněl zahradní frézku. Domnívám se, že jde o některý typ ze série 351 nebo další. S touto amatérskou frézkou stahuji z lesa dříví už asi 25 let a bez podstatných závad. Úseky pro těžbu dříví, které mi revírník přiděluje nejsou pro lesní mechanizaci dostupné a nedá se použit pro přibližování ani s koněm. Stroj dostává maximálně zabrat a domnívám se, že málokterý z dnešních fréz či kultivátoru by něco takového vydržel.

Všechna čest těm, kdo dokázali něco tak kvalitního vyrobit. Doufám, že mi bude ještě dlouha léta sloužit tak spolehlivě jako to dokázal doposud.

Přál bych Vám a všem fandům z jejich práce a restaurovaných mašin spoustu radosti.
Se srdečným pozdravem Milan Onderka

freza2

autor později ještě doplnil své poděkování o další fotky a přitom napsal

Vážený pane Lukeši!

Mile mě překvapil Váš mail s odpovědí na mých pár řádků. Musím Vám také poděkovat za identifikaci stroje, který mi už léta slouží k plné spokojenosti. Pro Vaši informaci posílám ještě pár snímku, abych dokumentoval v jakých podmínkách a v jakém terénu s ním musím pracovat. Pokud jde o můj první mail - máte pochopitelně plné svolení s ním naložit jak považujete za vhodné. Myslím si, že tak kvalitní práce těch kdo se na vývoji a výrobě značky NSU podíleli - zasluhuje plné uznání i po třičtvrtě století.

 

Kontaktní údaje

Kontaktujte nás

inzeráty bez NSU

inzeráty NSU

Sale Vyměním reflektor Hella
24/05/2010

Price: 0 CZK

Anketa pro návštěvníky webu

Libí se Vám dvoutaktní model NSU ZDB, jako má pan Král