Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
záhlaví
DolůStránka: 1
Téma: ULM 2016
#171
ULM 2016 Před 8 rok, 2 měsíce Karma: 0
V úvodu se pokusím zrekapitulovat trendy, realitu a vývoj nejen této burzy. Mění se prodávající, mění se stejnou měrou kupující. Všeobecná záležitost trendu návštěvníků burz je už dnes až na vyjímky všude stejná. Nahlédnu li do časů před šesti lety, kdy jsem tam byl poprvé s věcmi a kdy jsem o tom na webu napsal, neomylně se z toho stal i zde tzv. "špacírgang", tj. klobásky pivo, nové reflexní bundy a Adidasky, jak to známe z domácích akcí.
Nejde o nezájem o veterány či o xkrát přebrané zboží. Vlivů je vícero. Jeden z nich je bezpočetné rozmělnění regionálních akcí, únava z téhož, podobně jako u nás. Například 100 km nedaleko byla podobná velká akce před třemi týdny. Kdo chtěl mohl nakoupit zde. Prodávající i díly jsou podle mě ze 70 procent stejné.
Všeobecně ubylo zahraničních prodávajích a to jistě nejen zde a nejen pro velmi vysoké vstupné. Příklad: pro dvě osoby zde za 6 m2- 145€ není málo. Nepochybně pro mnohé drobné prodávají cena, kterou je problém utržit. Co se nedá nevzpomenout jako hřebíček pro vzdálenější účastníky, je fakt urputného lpění na odjezdu prodávajících v neděli až po 16 hodině. Na žádné jiné akci jsem se s tím nestřetl a mnoho kolegů kvůli tomuto zjištění dalo akci adios. Pokud jde o trendy kupujících,
mění se kupní zvyky mladých lidí, kteří s veterány začínají a kteří nenakupují jako jejich předchůdci. Tento trend umocňuje pohodlnější nákup z domu přes eshop. Beru to tak ,že je to akce pro veřejnost a ta platí vstupné, takže se nedá nic dělat než se tomu přizpůsobit. Přesto je stále na co se dívat a proč sem zavítat.
Vzhledem ke krásnému počasí oproti loňské zimě a dešti zde bylo lidí opravdu hodně. je jen na na nich, že obdivovali tradiční výstavy zde např. traktorů než aby se prohrabávali ve šrotu či v nových replikách. Abych něco podstatného a přetrvávajícího neopominul, k prodejním výstavám neomylně patří stálice Hubert Ferenbach ze svými desítkami motocyklů v nablýskaném stavu,které si může návštěvník zakoupit přímo tady.
Mě osobně potěší neměnící se trend setkávání lidí stejného druhu na burzách neboť pomalu a jistě pro ty "na štaci" čas nikdy jindy než zde nezbývá. Konkrétně zde přidávám fotku italských přátel v čele se specialistou na NSU Claudiem Rostellatem, kteří jsou stále stejně zapálení pro věc s třemi písmeny, jako před lety, kdy jsme se potkali poprvé. (první fotka pan Rostellato vedle úsměvu mojí ženy napravo.)Pro ty co věří na náhodu a co jim dodává hnací motor název NSU, přidávám fotku z nabídky nezrenovovaných či kutilem napadených strojů, které se objevují čím dál méně, opravdu náhodně nejen tady.V pořadí obrázky 201 TS a 251 OSL WH.

Hezké léto a těším se na Vás a na klobáskovou vůni v Chotusicích v červnu.

Milan Lukeš
Administrátor
Příspěvky: 61
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 10/05/2016 10:43 Provedl: Milan Lukeš.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
NahoruStránka: 1

Kontaktní údaje

Kontaktujte nás

inzeráty bez NSU

inzeráty NSU

Sale Prodám Kolo NSU z roku 1936
09/04/2014

Price: 9 000 CZK

Anketa pro návštěvníky webu

Libí se Vám dvoutaktní model NSU ZDB, jako má pan Král